
Spotkanie rozpoczęło pytanie skierowane do uczniów, czy wiedzą, co to jest powieść biograficzna. Autorka bowiem chętnie posługuje się tym rodzajem powieści historycznej, opisując losy i dokonania sławnych Polaków. Pisarka uważa, że autentyczne losy nietuzinkowych osobowości są ciekawsze niż wymyślone historie. Na potwierdzenie tego faktu przedstawiła dzieje wybitnego polskiego matematyka Stefana Banacha, którego życie ukazuje w książce "Gen i już! Opowieść o Stefanie Banach".
Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, z jakich źródeł powinien korzystać pisarz, chcąc stworzyć wartościową i wiarygodną książkę. Ze swego warsztatu nie wykluczyła Internetu, z zastrzeżeniem, że wykorzystuje go tylko jako drogowskaz do odszukania miejsc, muzeów, archiwów, dostarczających udokumentowanej wiedzy o wybranych postaciach.

Padło wiele ciekawych pytań od uczestników spotkania. Uczniowie dowiedzieli się m. in., że najdłużej autorka pracowała nad książką o Wandzie Rutkiewicz, natomiast najkrócej pisała książeczkę dla małych dzieci pt. "Wszystko gra", która była wielokrotnie nagradzana.
Z życia prywatnego gość zdradził słuchaczom, że ma cztery psy i jest wielkim miłośnikiem zwierząt.
Anna Czerwińska-Rydel od lat pisze książki dla dzieci i młodzieży jest też znaną i bardzo lubianą twórczynią dla użytkowników Gminnej Biblioteki Publicznej w Jedliczu. W zbiorach biblioteki znajdują się jej książki: "Piórem czy mieczem: opowieść o Henryku Sienkiewiczu", "Planety pana Mikołaja: o wielkim astronomie", "Po drugiej stronie lustra: opowieść o Januszu Korczaku", "Teoria pana Alberta", "Wielki Karol mały Lolek: o Janie Pawle II", "Medal za uśmiech czyli dzieci mają głos". Od lat te pozycje cieszą się dużym zainteresowaniem czytelników.
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!