W piątek zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące budowy parku wodnego w Rzeszowie. Miasto przez blisko miesiąc zbierało wnioski mieszkańców dotyczące m.in. tego, czy według ankietowanych taka inwestycja jest potrzebna, jakie atrakcje powinny się tam znaleźć oraz jak często poszczególne osoby zamierzałyby korzystać z parku. Ankiety można było wypełnić internetowo lub osobiście. Konsultacje cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem: łącznie złożono aż blisko 2,7 tys. ankiet.
- Bardzo cieszy mnie, że mieszkańcy Rzeszowa pozytywnie odbierają chęć miasta do budowy tego typu obiektu rekreacyjnego. 96 procent głosujących uznało, że park wodny jest inwestycją potrzebną - podkreśla Dariusz Urbanik, wiceprezydent Rzeszowa.
Aquapark z jacuzzi, sauną i zjeżdżalniami
Dla największej liczby głosujących, strefa zjeżdżalni wydaje się być najbardziej oczekiwaną atrakcją. Zaraz potem mieszkańcy stawiali na strefę dla dzieci, strefę saun, a nieco później strefy SPA i fitness, rehabilitacyjną oraz gastronomiczną. Ponad połowa ankietowanych najbardziej liczy, że w części basenów wewnętrznych znajdą się leżaki wodne z masażerami oraz jacuzzi. Dużo osób wskazywało również na sztuczną falę, masaże denne, kaskady wodne czy tzw. leniwą rzekę z pontonami.
Jeżeli chodzi o baseny zewnętrzne, głosujący wymieniali takie atrakcje jak basen z masażerami, wodny plac zabaw dla dzieci czy plażę piaszczystą. Wspominali również o takich atrakcjach, jak zjeżdżalnie czy ślizgawki.
- Wszystko wskazuje również na to, że obiekt będzie cieszył się dużą popularnością. Głosujący najczęściej wskazywali, że chcieliby odwiedzać rzeszowski park wodny kilka razy w miesiącu. Dla niektórych to nawet za mało i zapowiadali, że uczęszczali by do parku wodnego nawet do kilku razy w tygodniu - podsumowuje Dariusz Urbanik.
I dodaje, że we wtorek, 4 kwietnia, zaplanowane jest spotkanie podsumowujące konsultacje w Urban Lab Rzeszów (3 Maja 13, w godz. 17 - 19). Spotkanie będzie miało charakter dyżuru: każdy może przyjść i porozmawiać o parku wodnym. Dodatkowo, do 14 kwietnia można jeszcze składać uwagi i wnioski w tym temacie na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W dalszym etapie prac, wyniki ankiet zostaną udostępnione trzem biurom projektowym jako część materiałów przetargowych. Między innymi na ich podstawie zostaną stworzone koncepcje parku wodnego.
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!