Jednym z elementów Akademii był konkurs na najciekawsze koncepcje projektowe. Komisja, w skład której wchodzili mentorzy i przedstawiciele PCI wyłoniła trzy projekty, które wyróżniały się wysokim poziomem innowacyjności i możliwością wdrożenia.
Pierwszą wyróżnioną koncepcją był projekt "CAUSA" autorstwa Anny Głowackiej studentki medycyny Uniwersytetu Rzeszowskiego. Projekt ten zakłada stworzenie aplikacji mobilnej pozwalającej na monitorowanie objawów pokrzywki, identyfikację czynników wyzwalających oraz indywidualne dostosowywanie leczenia tejże choroby przez lekarza - znacznie tym samym upraszczając proces kontrolowania choroby oraz zwalczania jej.
Komisja doceniła i wyróżniła również projekt "Visible gestures" Martyny Łuszczek, uczennicy I LO im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu. To urządzenie w formie rękawicy, które ma wspomagać komunikację z osobami posługującymi się alfabetem Lorma.
Wśród wyróżnionych koncepcji znalazł się również projekt "Enlightened" Lidii Sołtys, uczennicy IX Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Rzeszowie. To pomysł na platformę łączącą pracodawców z osobami poniżej 18 roku życia poszukującymi pracy.
Tematem przewodnim III edycji Akademii była Informacja i Telekomunikacja. Przez kilka tygodni, uczestnicy brali udział w zajęciach prowadzonych przez mentorów i trenerów, wśród których znaleźli się m.in.: Paweł Hadam z MTU Aero Engines Polska, dr inż. Dominika Strzałka, prof. PRz, dr inż. Wiesław Paja z Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Justyna Pałczyńska z firmy Cytvia.
Głównym zadaniem Akademii ProtoLab jest rozwój kompetencji, które będą wspierać uczestników na podejmowanej ścieżce edukacji, planowanej karierze zawodowej oraz zakładaniu i prowadzeniu własnego biznesu.
Patronat nad III edycją Akademii ProtoLab objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Podkarpacki Kurator Oświaty, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne Oddział Podkarpacki.
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!