Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie udało się odnaleźć 78-letnią mieszankę powiatu, która zdezorientowana oddaliła się ze szpitala. Policjanci nie tylko zapewnili jej bezpieczeństwo, ale również uruchomili działania pomocowe, które mogą zmienić jej życie na lepsze.
Wczoraj tuż po godzinie 17, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 78-letniej kobiety. Seniorka, zmagająca się z problemami zdrowotnymi i niezdolna do samodzielnej egzystencji, oddaliła się z terenu szpitala, gdzie przebywała z wizytą u męża. Zaniepokojony personel oraz znajomy rodziny, który przywiózł ją do placówki, nie zdołali jej odnaleźć i wezwali pomoc.

Dyżurny natychmiast zadysponował wszystkie dostępne patrole i przekazał ich załogom rysopis kobiety. Już po niespełna 30 minutach od zgłoszenia, dzielnicowi odnaleźli seniorkę, która zdezorientowana pokonywała pieszo trasę w jednej z miejscowości oddalonej około 5 kilometrów od szpitala. Kobieta nie potrafiła logicznie się wypowiadać, była zagubiona i zlękniona. Policjanci udzielili jej pomocy i przewieźli do miejsca zamieszkania, gdzie okazało się, że mieszka samotnie, a dotychczas opiekował się nią mąż, który obecnie jest hospitalizowany.

Z uwagi na brak bliskiej rodziny i nagłą życiową zmianą, funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli działania zmierzające do zorganizowania kobiecie pomocy. Powiadomiono Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzozowie, który we współpracy z dzielnicowymi rozpoczął procedurę wsparcia. Tymczasowo opiekę nad seniorką przejął zaprzyjaźniony z rodziną mężczyzna, który zadeklarował pomoc do czasu ustalenia stałej formy wsparcia przez instytucje społeczne.

To zdarzenie to nie tylko historia szybkiej i skutecznej interwencji, to także przykład realizacji policyjnej misji "Pomagamy i chronimy" w praktyce. Dzielnicowi nie tylko odnaleźli kobietę, ale także podjęli działania, by zapewnić jej bezpieczeństwo na przyszłość.

Ta sytuacja jest też przestrogą i lekcją dla nas wszystkich. Jako sąsiedzi, znajomi, członkowie lokalnej społeczności, nie bądźmy obojętni na los osób starszych, samotnych czy schorowanych. Jeśli zauważamy, że ktoś z otoczenia potrzebuje pomocy, reagujmy. Współpraca z dzielnicowym, który zna mieszkańców swojego rejonu i potrafi uruchomić odpowiednie procedury, może zapobiec tragedii.

Im szybciej podejmiemy działania, tym większa szansa, że osoba potrzebująca trafi pod właściwą opiekę. To właśnie dzięki takim postawom, pełnym empatii i odpowiedzialności możemy budować bezpieczniejsze i bardziej solidarne społeczeństwo.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.