- Startupy to nowe pomysły i nowe produkty, które dają impuls do rozwoju gospodarczego. Jako region stawiamy mocno na innowacyjne rozwiązania. Cieszę się, że kolejny projekt wsparcia młodych przedsiębiorców jest podejmowany przez spółkę samorządu, która innowacje ma wpisane w DNA - mówił Władysław Ortyl, marszałek województwa.
W ramach programu akceleracji startupy mogą liczyć na dotację w wysokości nawet 400 tys. zł w ścieżce branżowej (zdrowie i innowacyjna żywność, ICT) oraz do 200 tys. w ścieżce sector agnostic.
- Koncepcja akceleracji oprócz wsparcia finansowego zawiera również działania edukacyjne, mentoringowe i networkingowe. Posiadamy wykwalifikowaną kadrę, innowacyjną infrastrukturę oraz niezbędne doświadczenie - podkreśla Sławomir Kowalski, wiceprezes PCI.
Podkarpackie Centrum Innowacji oferuje startupom dwie ścieżki, w ramach których mogą ubiegać się o środki:
- Akceleracja branżowa z partnerem biznesowym, dająca możliwość wdrożenia rozwiązania startupu u Odbiorcy Technologii;
- Akceleracja sector-agnostic, czyli wsparcie pomysłów biznesowych, które wychodzą poza ramy określone w ścieżce branżowej.
Odbiorcami technologii w ramach ścieżki zdrowie i innowacyjna żywność będą: MASPEX Sp.
z o.o., CURTIS HEALTH CAPS S.A., FPH POŁONINY Sp. z o.o (IWONICZANKA). Natomiast wsparcie startupów z branży technologii informacyjno-komunikacyjnych zapewenią: IDEO Sp. z o.o., Tech-ocean Sp. z o.o., OPTEAM S.A.
Rozpoczęcie naboru planujemy na przełom kwietnia i maja. Wszelkie informacje na ten temat będą umieszczane na stronie DepTech Akcelerator
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!