- 5 marca - Rzeszów, ul. Langiewicza
- 6 marca - Rzeszów, ul. Zamkowa oraz Sędziszów Młp., ul. Wyszyńskiego
- 7 marca - Jasło, ul. Mickiewicza
- 8 marca - Rzeszów, ul. Zamkowa oraz ul. Langiewicza
- 11 marca- Mielec, ul. Jagiellończyka
5 marca (wtorek), godz. od 10 do 12 (Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska SP ZOZ w Rzeszowie przy ul. Langiewicza 4)
We współpracy z Wojskową Specjalistyczną Przychodnią Lekarską, organizujemy wydarzenie podczas którego będziemy zachęcać do korzystania z dostępnych programów profilaktycznych w tym programu profilaktyki 40Plus. To pakiet badań laboratoryjnych, które w prosty sposób pokażą kobietom jaki jest ich stan zdrowia.
6 marca (środa), godz. od 14 do 15:30 (Podkarpacki Oddział Wojewódzki NFZ w Rzeszowie przy ul. Zamkowej 8)
Stowarzyszenie "Rzeszowski Klub Amazonka" bezinteresownie wspiera, uczy, pomaga kobietom walczącym z chorobami nowotworowymi piersi. W organizacji kobiety zawsze mogą liczyć na wsparcie psychiczne, bogatą, spontaniczną i bardzo fachową pomoc, są nieocenioną podporą dla wszystkich amazonek. Dlatego zaprosiliśmy Stowarzyszenie do udziału w wydarzeniu poświęconym profilaktyce raka piersi, aby przypominać, jak ważna jest profilaktyka i dlaczego warto się badać.
W ramach spotkania każda chętna osoba będzie mogła skorzystać z informacji o profilaktyce wczesnego wykrywania raka piersi, instruktażu jak prawidłowo wykonać samobadanie piersi, uzyskać informacje o grupach ryzyka zachorowań i miejscach wsparcia.
6 marca (środa), godz. od 11 do 13 (Plac Targowy, stoisko przy mammobusie w Sędziszowie Młp. przy ul. Wyszyńskiego 3)
Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród kobiet. Skuteczną metodą wczesnego wykrywania zmian nowotworowych w obrębie piersi jest mammografia, która jest badaniem bezpiecznym, a jej wykonanie trwa tylko kilka minut.
7 marca (czwartek), godz. od 11 do 13 (Punkt Obsługi Klientów NFZ w Jaśle przy ul. Mickiewicza 4)
W Jaśle organizujemy kolejne wydarzenie dotyczące profilaktyki raka szyjki macicy, podczas którego będziemy zachęcać do korzystania z dostępnych programów profilaktycznych. O takim badaniu, którym jest cytologia opowie zaproszona Położna. Poinformuje zainteresowanych i udzieli odpowiedzi na pytania, dlaczego warto wykonywać regularnie cytologię, jak wykonuje się to badanie, jak się do niego przygotować, kiedy zgłosić i jak często. Dodatkowo, gdzie można je wykonać bezpłatnie. Zaproszona również na to spotkanie Pani psycholog i psychoterapeutka opowie o strachu i lęku jaki towarzyszy kobietom przed wynikami.
8 marca (piątek), godz. od 10 do 12 (Podkarpacki Oddział Wojewódzki NFZ w Rzeszowie przy ul. Zamkowej 8)
8 marca zaprosimy kobiety do skorzystania z bezpłatnych konsultacji z psychodietetykiem, aby porozmawiać na temat doboru właściwych produktów żywieniowych, wspierających zdrowie kobiety. Ekspertka omówi jakie składniki odżywcze pozytywnie wypływają na gospodarkę hormonalną kobiety, a jakich produktów należy unikać.
8 marca (piątek), godz. od 9 do 11 (Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska SP ZOZ w Rzeszowie przy ul. Langiewicza 4)
We współpracy z Wojskową Specjalistyczną Przychodnią Lekarską, organizujemy wydarzenie podczas którego będziemy zachęcać do korzystania z dostępnych programów profilaktycznych w tym programu profilaktyki chorób układu krążenia (CHUK) oraz udziału w bezpłatnych badaniach m. in. mammograficznych i cytologicznych.
11 marca (poniedziałek), godz. od 11 do 13 (Punkt Obsługi Klientów NFZ w Mielcu przy ul. Jagiellończyka 13)
Panowie wasze zdrowie jest bardzo ważne, dlatego porozmawiamy również o profilaktyce chorób mężczyzn i pod takim hasłem odbędzie się bezpłatne spotkanie edukacyjne dotyczące profilaktyki raka jąder i raka prostaty. O tych badaniach opowie zaproszona Prezes Fundacji Onkologicznej "Zwalcz Go Uśmiechem", która poinformuje i udzieli odpowiedzi na pytania, dlaczego warto wykonywać regularnie badania, jak się je wykonuje, jak się do niego przygotować, kiedy zgłosić się i jak często. Dodatkowo, gdzie można je wykonać bezpłatnie i dlaczego mężczyźni nie zgłaszają się na to badanie. Zaproszony na to spotkanie Pacjent opowie o strachu i lęku jaki towarzyszy takim badaniom oraz jak sobie z tym poradził i zgłosił na badanie.
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!