- Staramy się jak najwięcej pieniędzy przeznaczać na badania profilaktyczne. Wczesne wykrycie choroby daję szanse na jej wyleczenie - podkreśla Prezydent Konrad Fijołek.
Program jest przeznaczony dla osób zameldowanych lub zamieszkałych w Rzeszowie. Ich kwalifikacja odbywać się będzie się poprzez wykonywanie przesiewowych badań kolonoskopowych w populacji w wieku 50-75 lat niezależnie od wywiadu rodzinnego lub w wieku 25-49 lat z obciążonym wywiadem rodzinnym.
"Program wczesnego wykrywania nowotworów jelita grubego wśród mieszkańców Miasta Rzeszowa na lata 2021-2025" mogą realizować podmioty wykonujące działalność leczniczą - odpowiednie do rodzaju i zakresu udzielanych świadczeń zdrowotnych oraz posiadające odpowiednie wyposażenie w sprzęt i aparaturę medyczną.
Realizacja zadania planowana jest w terminie od dnia zawarcia umowy do 30.11.2024 r. lub do dnia wyczerpania limitu badań. Ofertę można złożyć w wersji papierowej lub w wersji elektronicznej w nieprzekraczalnym terminie do dnia 5 marca 2024 r. do godziny 15:30.
Oferty w wersji papierowej należy składać:
- w Urzędzie Miasta Rzeszowa, ul. Rynek 12 (punkt kancelaryjny),
- w sekretariacie Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta Rzeszowa, ul. 3 Maja 13,
- korespondencyjnie na adres: Urząd Miasta Rzeszowa, ul. Rynek 1, 35-064 Rzeszów (obowiązuje data wpływu).
Złożenie oferty jest możliwe również w formie elektronicznej, za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej Urzędu Miasta Rzeszowa ePUAP.
To ważny program, bo rak jelita grubego jest jednym z najczęściej występujących nowotworów złośliwych. Liczba leczonych mieszkańców Rzeszowa z rozpoznaniem tego nowotworu w 2021 wyniosła 353 osób, w 2022 - 343, a w 2023 - 339.
Szczegółowe informacje dotyczące konkursu wraz z dokumentami do pobrania znajdują się na stronie Wydziału Polityki Społecznej: "Program wczesnego wykrywania nowotworów jelita grubego wśród mieszkańców Miasta Rzeszowa na lata 2021-2025"
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!