Ekshumacja ciał pod przewodnictwem przewodniczącego Gminnej Rady Narodowej Stanisława Szajny oraz lekarzy Józefa Kaniaka i majora Józefa Aleksiewicza odbyła się na początku kwietnia 1945 roku. Uroczystości żałobne zorganizowane zostały 9 kwietnia 1945 r.
Pomnik ku czci pomordowanych w Lesie Grabińskim został poświęcony 27 lipca 1947 roku. W roku 1971 pomnik, dzięki staraniom komitetu odbudowy, któremu przewodniczył S. Biskup, został wyremontowany.
Od lat dzieło swoich poprzedników kontynuuje Iwonickie Stowarzyszenie "Ocalić od zapomnienia" z Iwonicza-Zdroju, które między innymi opiekuje się tym miejscem, zabiega o środki na prace renowacyjne przy pomniku i waloryzacyjne wokół niego oraz dba o to, by pamięć o tych, którzy 79 lat temu złożyli w Lesie Grabińskim najwyższa ofiarę, walcząc o wolność naszej Ojczyzny, nie zaginęła i trwała przez następne pokolenia.
W tym roku na obchody rocznicowe, które odbyły się 24 lipca, zaprosili burmistrz Gminy Iwonicz-Zdrój, zarząd Iwonickiego Stowarzyszenia "Ocalić od zapomnienia" oraz Centrum Kultury i Czytelnictwa w Iwoniczu-Zdroju.
Mszę św. polową koncelebrowali proboszcz parafii Iwonicz ks. Kazimierz Giera i proboszcz parafii i Iwonicz-Zdrój ks. Bogdan Nitka. Przed pomnikiem złożone zostały wiązanki kwiatów i zapalono znicze.
Uroczystość uświetniły poczty sztandarowe jednostek OSP z gminy Iwonicz-Zdrój, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Lubatówki. Wśród zaproszonych gości znaleźli się burmistrz Witold Kocaj, zastępca burmistrza Jacek Rygiel, radni powiatowi i gminni, dyrektor Centrum Kultury i Czytelnictwa w Iwoniczu-Zdroju, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Dukla Stanisław Gazda, dyrektorzy szkół oraz mieszkańcy gminy.
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!