Dom Dziecka Mieszko, Zespół Szkół Specjalnych im. Unicef, Oddział Dziennej Rehabilitacji Dzieci - m.in. w tych placówkach prace renowacyjne przeprowadzili pracownicy Deloitte CE BSC w Rzeszowie w ramach akcji Impact Week.
- Nie wszyscy bohaterowie noszą peleryny. Pracownicy Deloitte pokazują, że są prawdziwymi bohaterami, którzy chcą pomagać innym, zmieniać otaczającą nas rzeczywistość i wywoływać uśmiech na twarzach innych. Impact Week to piękna akcja, która przynosi wiele wspaniałych efektów. Są to m.in. wsparcie lokalnej społeczności, wsparcie potrzebujących a także szeroko rozumiana integracja, która w obecnych czasach jest bardzo ważna. Dziękuję władzom Deloitte i pracownikom, którzy zaangażowali się w to bardzo wartościowe przedsięwzięcie - mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Impact Day to globalna inicjatywa z wieloletnią tradycją, organizowana co roku przez oddziały Deloitte na całym świecie. W Polsce to wydarzenie już od kilku lat odbywa się w Rzeszowie. W ramach akcji pracownicy firmy podejmują działania charytatywne na rzecz potrzebujących. Celem wolontariatu jest wzmocnienie lokalnych społeczności oraz pogłębianie więzi pomiędzy ich członkami. Hasło "Making an impact that matters", które globalnie przyświeca Deloitte, znajduje odzwierciedlenie w konkretnych czynach.

Firma dąży przede wszystkim do kreowania pozytywnych zmian oraz korzystnego oddziaływania na otoczenie. W tym roku organizowana przez Deloitte akcja charytatywna Impact Day przekształciła się w Impact Week i trwała nie jeden, a cztery dni.

- Rzeszowski Impact Week był dla nas okazją do tego, aby po raz kolejny pomóc potrzebującym. Jako firma angażujemy się nie tylko w globalne działania, ale również wspieramy tych, którzy są najbliżej nas. Wiemy, że poza pasją i determinacją do pracy, członków naszego zespołu łączą także wspólne wartości, takie jak wywieranie pozytywnego wpływu na najbliższe otoczenie. Właśnie dlatego tak istotne jest dla nas wspieranie różnych placówek społecznych oraz podejmowanie działań na rzecz zrównoważonego rozwoju - mówi Tomasz Pałka, lider Deloitte CE BSC.

W tegoroczną akcję, która trwała od 19 do 22 czerwca, zaangażowała się większość z 1000 pracowników z zespołu Deloitte CE Business Services Center w Rzeszowie. Podzieleni na mniejsze grupy członkowie organizacji przeprowadzili prace renowacyjne dla 11 lokalnych placówek.

Wśród instytucji, które otrzymały wsparcie, znalazły się:
  • Oddział dziennej rehabilitacji dzieci przy ul. Hoffmanowej,

  • Zespół Szkół Specjalnych im. Unicef,

  • Dom Dziecka Mieszko

  • Środowiskowy Dom Samopomocy "Niezapominajka",

  • Dom Pomocy Społecznej dla Dorosłych Niepełnosprawnych Intelektualnie im. Józefy Jaklińskiej,

  • Placówka opiekuńcza im. Hanasiewicza,

  • DPS przy ul. Sucharskiego, DPS przy ul. Załęskiej, DPS Kombatanta

  • Schronisko dla Zwierząt Kundelek w Rzeszowie, schronisko w Boguchwale

Pracownicy firmy przez 4 dni pracowali w placówkach, odnawiając, remontując i naprawiając zarówno pomieszczenia, jak i tereny zewnętrzne.

- W Deloitte wierzymy, że dzięki świadomemu i bezinteresownemu zaangażowaniu, wynikającemu przede wszystkim ze szczerej chęci niesienia pomocy, możemy pozytywnie wpływać na najbliższe otoczenie. Od wielu lat poprzez różnego rodzaju inicjatywy staramy się przeciwdziałać zmianom klimatu oraz wspierać tych, którzy najbardziej tego potrzebują. Prowadząc przez kilka dni prace renowacyjne na rzecz instytucji pomocy społecznej, możemy zapewnić ich podopiecznym przyjazne i bezpieczne środowisko na długi czas. Cieszę się, że nasi pracownicy to osoby, które rozumieją potrzeby lokalnej społeczności i mocno angażują się w tego typu akcje - mówi Małgorzata Kubiś, szefowa działu HR w Deloitte CE BSC.

W Rzeszowie firma Deloitte CE BSC obecna jest od 8 lat i od samego początku swojej działalności aktywnie angażuje się we wspieranie lokalnej społeczności, środowiska oraz miejsc, które tej pomocy potrzebują. W ostatnim czasie z inicjatywy firmy posadzono 1000 drzew z okazji zatrudnienia tysięcznego pracownika, stworzono antysmogowy mural czy przekazano 50 agregatów prądotwórczych, które trafiły do dotkniętych wojną miast w Ukrainie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.