
Podczas festiwalu można między innymi poznać ofertę producentów naszego regionu, w tym wyroby winiarskie, nalewki, miody, sery, ekologiczne przetwory z owoców i warzyw. Wśród wystawców są również rękodzielnicy, a na stoiskach można zakupić m.in. biżuterię, ubrania, zabawki, wyroby z wikliny, ze szkła oraz naturalne kosmetyki.
Na festiwalowej scenie można obserwować kunszt Andrzeja Polana - kucharza i osobowość telewizyjną, który poprowadzi warsztaty kulinarne.

W programie znajdują się również liczne pokazy i warsztaty naukowe oraz wystawy.
Ważnym punktem sobotniego popołudnia było odsłonięcie murala poświęconego Ignacemu Łukasiewiczowi w 200. rocznicę jego urodzin. Z inicjatywy Samorządu Województwa Podkarpackiego, Miasta Krosno i Muzeum Rzemiosła w Krośnie na jednej z kamienic prowadzących do krośnieńskiego rynku powstała wielkopowierzchniowa kompozycja autorstwa wybitnego polskiego ilustratora Mateusza Kołka.

Powstanie muralu wsparło również Muzeum Podkarpackie w Krośnie i Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce. Inicjatywa stanowi kolejną edycję muralowego projektu samorządu województwa pn. Przestrzeń Dziedzictwa. Wykonania muralu według projektu Kołka na elewacji kamienicy przy ul. Piłsudskiego 25 w Krośnie podjął się Kamil Kuzko.
W niedzielę (31 lipca) zaplanowano ostatni dzień imprezy.
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!