Wysoki mandat, punkty karne oraz utrata uprawnień do kierowania pojazdami na okres trzech miesięcy - to konsekwencje, jakie poniósł 23-letni kierowca audi. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał z prędkością 111 km/h. Funkcjonariusze apelują o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
Nadmierna prędkość - to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego łańcuckiej komendy systematycznie patrolują miejsca, gdzie często dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego. Na bieżąco weryfikują również zgłoszenia dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości zamieszczane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa przez mieszkańców naszego powiatu.
W sobotę po godz. 18, funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali kierującego pojazdem marki Audi. 23-letni mieszkaniec gminy Białobrzegi, przez teren zabudowany, jechał z prędkością 111 km/h. Tym samym przekroczył dopuszczalną prędkość o 61 km/h.
23-letni kierowca został ukarany mandatem wysokości 2000 zł i 14 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali mu także prawo jazdy.
Policja po raz kolejny apeluje o rozwagę i bezpieczną, zgodną z przepisami jazdę. Pamiętajmy, że za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h grozi, nie tylko wysoki mandat i duża ilość punktów karnych, ale przed wszystkim utrata prawa jazdy na okres trzech miesięcy. Jadąc z nadmierną prędkością stwarzamy również śmiertelne zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego.
Źródło: KPP Łańcut
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!