Tegoroczna edycja, która odbyła się w niedzielne popołudnie (27 lipca), podobnie jak poprzednie, łączyła w sobie elementy edukacyjne, artystyczne i rodzinne.

Na uczestników wydarzenia czekały mobilne laboratoria naukowe, warsztaty edukacyjne i zajęcia plastyczne. Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza zaprosiła do mobilnego laboratorium "Nauka w drodze", a Czary Mary Eksperymenty poprowadziły warsztaty chemiczne i fizyczne, zakończone pokazem na scenie. Odwiedzający mogli poznać działalność firm związanych z przemysłem naftowym i gazowniczym. W specjalnej strefie edukacyjnej pojawili się między innymi Zespół Szkół Naftowo-Gazowniczych im. Ignacego Łukasiewicza w Krośnie, Muzeum Przemysłu Naftowego w Bóbrce, ORLEN Technologie i EXALO Drilling S.A. Nie zabrakło konkursów wiedzy o Łukasiewiczu, atrakcji dla najmłodszych oraz symbolicznego pasowania na górnika-naftowca.
W programie były również pokazy robotyki i warsztaty konstrukcyjne z RoboCamp Krosno - Mali Konstruktorzy, strefa kreatywnego majsterkowania i malowania wiertarką prowadzona przez Fundację AS KIER oraz działania edukacyjne przygotowane przez Państwową Akademię Nauk Stosowanych w Krośnie, w tym warsztaty tworzenia świetlnych lampionów i projektów z wykorzystaniem technologii LED.

Zainteresowani historią komunikacji mogli odwiedzić stoisko Krośnieńskiej Krótkofalarskiej Sieci Ratunkowej - z prezentacją sprzętu, przesyłaniem obrazów i łącznościami okolicznościowymi. Na młodszych uczestników czekał konkurs plastyczny "Artystyczne Podcienia" (Fundacja dla Sztuki w Krośnie), warsztaty artystyczne, a także strefa gier planszowych i edukacyjnych Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza. W ramach akcji "Magia Miasta" można było wykonać stylizowane zdjęcie z wykorzystaniem techniki fotodruku w formie klimatycznej, pamiątkowej gazety.
Podróżując kolejką CDS można było wysłuchać opowieści o miejscach związanych z Ignacym Łukasiewiczem i historią przemysłu naftowego w regionie.
Na scenie wystąpiła Anna Żebrowska z koncertem "Motyle piosenki polskiej".
Na godzinę 20.00 organizatorzy zapraszają tradycyjnie już na koncert Miejskie Górniczej Orkiestry Dętej pod dyrekcją Wiesława Wojnara.
Uroczystość zwieńczy przemarsz pod pomnik Ignacego Łukasiewicza i symboliczne zapalenie lampy naftowej w 172. rocznicę wydarzenia, które dało początek przemysłowi naftowemu. Początek o godz. 21.00
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!