Stadion w Rymanowie tętnił życiem za sprawą I Gminnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Uczniowie szkół podstawowych z całej gminy spotkali się, by wspólnie rywalizować, bawić się i integrować w duchu sportowej rywalizacji.
W miniony piątek (6 czerwca) na stadionie w Rymanowie odbyły się długo wyczekiwane I Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Wydarzenie zgromadziło uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Rymanów, którzy rywalizowali ze sobą w sportowej atmosferze.

W programie igrzysk nie zabrakło emocjonujących konkurencji, które wywoływały salwy śmiechu i gromkie brawa publiczności. Młodzież zmierzyła się m.in. w takich dyscyplinach jak: przeciąganie liny, bieg sztafetowy, bieg z piłkami i materacami, skoki w dal.
Choć zawodnicy dawali z siebie wszystko, to nie wyniki były najważniejsze, lecz wspólna zabawa, ruch na świeżym powietrzu i integracja. Sportowe zmagania przebiegały w duchu fair play, a na twarzach uczestników nie brakowało uśmiechu.

Organizatorami wydarzenia byli: Młodzieżowa Rada Miejska w Rymanowie wraz z opiekunem, radnym Marianem Penarem, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rymanowie, a także Gmina Rymanów. Nad sprawnym przebiegiem igrzysk czuwali sędziowie: Marzena Szepieniec, Bartosz Biel i Michał Nycz oraz nauczyciele wychowania fizycznego.
Uczestnicy mogli liczyć na wsparcie i doping ze strony gości, wśród których znaleźli się: Grzegorz Wołczański - Burmistrz Gminy Rymanów, Marek Penar - Sekretarz Gminy, Paweł Pelczar - dyrektor GOSiR, dyrektorzy szkół, nauczyciele i uczniowie.
Nieocenione było także wsparcie uczniów Liceum Ogólnokształcące w Rymanowie pod opieką Lesława Penara, którzy czuwali nad bezpieczeństwem uczestników, udzielając w razie potrzeby pomocy medycznej. Ich czujność i zaangażowanie sprawiły, że drobne urazy znikały w mgnieniu oka.

Klasyfikacja końcowa:
Uczniowie klas IV-VI:

1. Szkoła Podstawowa przy Zespole Szkół Publicznych w Rymanowie
2. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Klimkówce
3. Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Króliku Polskim
4. Zespół Szkół Publicznych w Posadzie Górnej
5. Szkoła Podstawowa Fundacji "Elementarz" w Głębokiem
6. SP we Wróbliku Szlacheckim
7. ZSP w Milczy
8. Szkoła Podstawowa w Bziance

Uczniowie klas VII-VIII:
1. ZSP w Rymanowie
2. SP we Wróbliku Szlacheckim
3. ZSP w Posadzie Górnej
4. ZSP w Milczy
5. SP w Klimkówce
6. SP w Króliku Polskim
7. SP w Bziance

Tegoroczne Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej z pewnością na długo pozostaną w pamięci uczestników - nie tylko jako wydarzenie sportowe, ale przede wszystkim jako święto wspólnoty, ruchu i radości.

Zobacz galerię


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.