Ponad dwudziestu wystawców z Polski i Słowacji zaprezentowało swoją ofertę podczas Festiwalu Regionalnych Marek i Rzemiosła w Rymanowie-Zdroju. Wystąpiły także zespoły prezentujące folklor polski, słowacki i ukraiński.
W Rymanowie-Zdroju zakończyła się dwudniowa impreza pod nazwą Festiwal Regionalnych Marek i Rzemiosła. W sobotę i niedzielę (26-27 kwietnia) na deptaku przy Zielonym Domku ponad dwudziestu wystawców z Polski i Słowacji zaprezentowało produkty i usługi regionalne pogranicza polsko-słowackiego.

Wśród nich byli wystawcy, którzy 24 kwietnia na Zamku Królewskim w Sanoku odebrali pierwsze certyfikaty MADE IN KARPATY. Program certyfikacji wdrażany jest przez Lokalną Grupę Działania "Dorzecze Wisłoka". Celem tego programu jest zapewnienie autentyczności i wysokiej jakości certyfikowanych przez LGD produktów i usług lokalnych a tym samym sprofesjonalizowanie oferty producentów i usługodawców oraz wykreowanie atrakcyjnej i dobrze kojarzonej marki regionu Karpat.

festiwal w Rymanowie-Zdroju

Tadeusz Szałankiewicz, prezes LGD "Dorzecze Wisłoka" podkreślił, że celem Festiwalu Regionalnych Marek i Rzemiosła w Rymanowie-Zdroju jest promocja marek regionalnych MADE IN KARPATY oraz Horny Zemplin (Słowacja), a także kompleksowe i długofalowe działanie mające na celu ochronę niematerialnego i materialnego dziedzictwa Karpat.

Festiwal to wyjątkowe wydarzenie prezentujące artystów, twórców, rękodzielników z pogranicza polsko-słowackiego - powiedział Tadeusz Szałankiewicz.

W niedzielne popołudnie na scenie zaprezentowały się zespoły prezentujące folklor polski, słowacki i ukraiński, w tym dziecięcy zespół folklorystyczny "Pantlicka", zespół folklorystyczny "Rovina" (Słowacja), Regionalny Zespół Ludowy "Ziemia Sanocka" działający przy OSP Nowosielce (gm. Zarszyn) oraz ludowy zespół bojkowski "Na Drabini". Zaprezentowany został również pokaz mody karpackiej przygotowany przez Monikę Mirandę Nowakowską.

festiwal w Rymanowie-Zdroju

Festiwal zrealizowany został w ramach projektu Partnerstwa - filary zrównoważonego rozwoju regionów wiejskich pogranicza słowacko-polskiego współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach programu Interreg Polska - Słowacja 2021-2027.
Imprezę prowadziła Alina Pulnar z Gminnego Ośrodka Kultury w Rymanowie. Gmina Rymanów i GOK w Rymanowie włączyły się w organizację tego wydarzenia.

Zobacz galerię


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.