Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi w Targowiskach zorganizowano wspólne sadzenie drzew przy miejscowej szkole podstawowej. W inicjatywie wzięli udział samorządowcy i przedszkolaki.
We wtorek (22 kwietnia) w Targowiskach obchodzono Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji przy Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego posadzono młode drzewa.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. posłanka Joanna Frydrych, zastępca prezesa zarządu WFOŚiGW w Rzeszowie Marek Klara, wójt gminy Miejsce Piastowe Wiktor Skwara, jego zastępca Bartłomiej Bieszczad, przewodnicząca Rady Gminy Agnieszka Drozd, dyrektor szkoły Małgorzata Lorenc oraz kierownik ZGK Aleksander Mercik.

W sadzeniu drzewek aktywnie uczestniczyły także dzieci z przedszkola działającego przy szkole. Przedszkolaki z zaangażowaniem pomagały w przenoszeniu sadzonek, przygotowywaniu ziemi i podlewaniu roślin. Dzięki wspólnemu wysiłkowi uczestników plac wokół szkoły wzbogacił się o nowe, zielone akcenty, które będą przypominać o potrzebie dbania o środowisko każdego dnia.

Zobacz galerię


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.