
Podczas zajęć na ścieżce pracownicy Regionalnego Centrum Odzysku Odpadów uczą dzieci zasad poprawnej segregacji odpadów, wyjaśniają czym jest recykling i drugie życie odpadów, jakie odpady powinny trafiać do PSZOK-u, a także mówią o sposobach na oszczędzanie energii elektrycznej oraz wody w życiu codziennym.
- Nasza spółka widzi sens i potrzebę w prowadzeniu edukacji ekologicznej, zwłaszcza w zakresie selektywnej zbiórki odpadów komunalnych i recyklingu. Edukacja ekologiczna odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu postaw proekologicznych u dzieci i młodzieży, oraz uczy ich odpowiedzialności za środowisko naturalne. Na naszej ścieżce uczymy dzieci, że prawidłowa segregacja odpadów to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim ich dbałość o środowisko naturalne i otoczenie, w którym żyjemy - mówi Dorota Kornasiewicz, dyrektor operacyjny Regionalnego Centrum Odzysku Odpadów w Krośnieńskim Holdingu Komunalnym.

Wizyta na ścieżce to niezwykła przygoda ekologiczna. Ścieżka składa się z kilku stanowisk, z których każde poświęcone jest innemu zagadnieniu. Zajęcia mają charakter interaktywny, co sprawia, że dzieci aktywnie uczestniczą w spotkaniu. Na wyposażeniu ścieżki są m.in. koła fortuny o tematyce ekologicznej, gry wielkoformatowe o poprawnej segregacji odpadów, mega puzzle, fotobudka, fotoramka i wiele innych materiałów edukacyjnych.
W tym roku, dzięki współpracy z Organizacją Odzysku Opakowań Rekopol SA, dla każdej grupy i każdego dziecka organizatorzy mają "edukacyjny prezent".
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!