Mercedes Atego, dotychczas używany przez PSP w Rzeszowie, trafił do OSP Krosno-Białobrzegi, wzmacniając ich gotowość do działań ratowniczych.
Dziś, 12 lutego, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Krosno-Białobrzegi oficjalnie powitali nowy wóz ratowniczo-gaśniczy, który zasilił ich jednostkę. To Mercedes Atego, pojazd dotychczas użytkowany przez Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą PSP w Rzeszowie. Choć ma już 10 lat, nadal jest w świetnym stanie technicznym i w pełni gotowy do dalszej służby.

Powitanie samochodu OSP Krosno-Białobrzegi

Wcześniej w Rzeszowie, na parkingu Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, odbyła się uroczystość przekazania nowoczesnego sprzętu strażackiego dla jednostek PSP i OSP z całego Podkarpacia. Wśród nowego wyposażenia znalazły się m.in. wozy strażackie, pompy oraz kamery termowizyjne o łącznej wartości ponad 36 milionów złotych. Zakupy sfinansowano z budżetu państwa, funduszy unijnych oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Powitanie samochodu OSP Krosno-Białobrzegi

Podczas tej uroczystości, oprócz nowego sprzętu, strażakom z OSP Krosno-Białobrzegi przekazano także Mercedesa Atego. Decyzję o przydzieleniu pojazdu podjęto na szczeblu centralnym, a jego przekazanie odbyło się w obecności m.in. Prezydenta Krosna Piotra Przytockiego.

Po południu w remizie OSP Krosno-Białobrzegi odbyło się oficjalne powitanie samochodu przez druhów jednostki. Nowy pojazd znacząco wzmocni ich możliwości operacyjne i pozwoli jeszcze skuteczniej nieść pomoc w sytuacjach zagrożenia.

Zobacz galerię


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.